beżowe płytki

Kolor beżowy z całą pewnością należy do tych, które chętnie wybieramy do różnych pomieszczeń w naszym domu. Sprawdza się doskonale przede wszystkim wykorzystany jako tło dla innych barw, ponieważ jest bardzo nieinwazyjny i nie przyciąga zbyt mocno wzroku. Jednocześnie jednak może wspaniale komponować się z wieloma odcieniami, co daje ogromne szanse na stworzenie zupełnie unikatowego połączenia.

Dlaczego w ogóle warto zdecydować się na ceramiczne płytki?

Zanim zaczniemy dyskutować o kolorach, warto krótko wspomnieć o tym, jak wieloma zaletami odznaczają się płytki ceramiczne we wnętrzach. Przede wszystkim są one doskonałym sposobem na to, aby stworzyć odporną powierzchnię, która bez problemu radzi sobie z różnorodnymi warunkami i oddziaływaniami. Płytki ceramiczne są wysoce odporne na wodę i wilgoć, a także na różnego rodzaju chemikalia, dlatego zarówno utrzymanie ich w czystości, jak i w nienaruszonym stanie nie będzie trudnością.

Jednocześnie wysoka odporność płytek sprawia, że możemy umieszczać je praktycznie w dowolnych miejscach. Glazura świetnie wygląda na ścianie w kuchni, gres i terakotę z kolei możemy położyć na podłodze – czy to we wnętrzu domu, czy też na tarasie.

Kolor beżowy, który dobrze łączy się z innymi barwami

Zastanówmy się teraz nad samym kolorem, o którym mowa. Beżowy to delikatny odcień, który łączy w sobie kilka barw. Możemy dostrzec w nim łagodny kolor kremowy, ale także nutkę brązu z szarością. Wszystkie te barwy pozostają jednak lekko przytłumione, dzięki czemu harmonijnie mieszają się w jeden, elegancki i bardzo wyrafinowany kolor.

Beżowy za sprawą swojego niezwykle delikatnego i naturalnego tonu doskonale pasuje praktycznie do wszystkich innych kolorów, których możemy używać w mieszkaniu. W przypadku ciemnych barw, jak granat, czerń czy butelkowa zieleń, rozjaśnia je i podkreśla. Staje się wspomnianym już tłem, które może pomóc w wyróżnieniu kilku stref danej przestrzeni i z pewnością pozwoli wyeksponować to, na czym zależy nam najbardziej.

Z kolei z delikatniejszymi kolorami beżowy może prezentować się bardzo harmonijnie i odświeżająco. Lekkie barwy zawsze są radosne, przyjazne dla naszego oka i sprawiają, że czujemy się bardziej optymistycznie.

Na szczególną uwagę może zasługiwać połączenie beżu z kolorami metalicznymi, takimi jak złoto  i miedź. Ze względu na ich przyciągające spojrzenia kolory, doskonale prezentują się na jasnym i neutralnym tle. Sprawiają wrażenie jeszcze bardziej luksusowych.

Beżowe płytki w kuchni. Jakie meble do nich dodać?

Płytki beżowe są bardzo modnym wyborem do kuchni, w której dodają radosnego, a jednocześnie bardzo delikatnego wyrazu całej przestrzeni. Co więcej, świetnie komponują się z różnorodnymi meblami. Idealnie sprawdzają się na przykład w towarzystwie nowoczesnych, prostych, białych szafek i srebrnego sprzętu AGD, dzięki czemu pozwalają zachować skromny, minimalistyczny wygląd całego pomieszczenia. Jednak równie dobrze można zestawić je z ciepłymi brązami, które będą harmonizować swoją barwą z delikatnością płytek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here