Krzesła nowoczesne

Nowoczesny i minimalistyczny design staje się coraz chętniej wybieranym, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. Ludzie lubią funkcjonalność i komfort, a właśnie to zapewniają proste, gustowne wnętrza. Krzesła nowoczesne – czym się charakteryzują?

Krzesła nowoczesne – czym się charakteryzują?

Krzesła nowoczesne zwykle są dość proste, wykonane z drewna, metalu, niekiedy z elementami skórzanymi. To idealne krzesła do salonu, jadalni bądź kuchni, ale też do sypialni (np. ustawione pod ścianą bądź do toaletki).

Niekiedy krzesła w stylu nowoczesnym przybierają formę hokerów, czyli wysokich krzeseł barowych. Takie najlepiej sprawdzą się przy wyspie kuchennej bądź przy mini barze, jeśli jest on w domu. Świetne krzesła do salonu to te nieco bardziej designerskie, w niespotykanych kształtach, np. z nietypowym zagłówkiem.

Krzesła nowoczesne – do jakich wnętrz?

Krzesła nowoczesne sprawdzą się w przypadku wnętrz w stylu skandynawskim, minimalistycznym bądź loftowym. Wszystkie te style są teraz niezwykle popularne. Wnętrza w stylu skandynawskim są jasne i proste. Nawiązują do natury, np. poprzez drewniane elementy. W takich wnętrzach idealnie sprawdzą się krzesła nowoczesne z drewnianymi nogami, w klasycznych kolorach (np. białe, szare).

Styl loftowy charakteryzuje się obecnością betonu, cegły, celowo widocznych kabli i żarówek. Jest to styl prosty, w którym nie ma wielu dekoracji i ozdób. Krzesła są jednak niezbędne. Sprawdzą się proste klasyki w stylu nowoczesnym – z metalowymi nogami, czarne. W stylu loftowym często występują też wyspy i mini bary. Tutaj najlepsze będą hokery. Mogą być one albo w klasycznym kolorze, albo w intensywnym, wyróżniającym się (np. czerwony, żółty), aby kontrastowały z pomieszczeniem.

Styl minimalistyczny to dużo światła, najprostsze formy i podstawowe, stonowane kolory. W takim wnętrzu każdy poczuje, że odpoczywa – jest spokojne i ułożone. Dekoracjami są rośliny bądź ponadczasowe dywany. W takim wnętrzu można pozwolić sobie nawet na przezroczyste krzesła wykonane z tworzywa sztucznego. Ważny jest komfort, więc warto postawić na sprawdzone modele w jasnych barwach. Krzesło może być też motywem przewodnim i wtedy można zaszaleć z formą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w każdym pomieszczeniu wybiera się jeden taki motyw!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here