Zalety druku sublimacyjnego

Tworzenie oryginalnych nadruków na ubraniach to świetny pomysł dla wszystkich młodszych i starszych osób. Dzięki temu można wyróżnić się w tłumie, a także spełnić się artystycznie. Podstawą do stworzenia odzieży z nadrukiem jest przygotowanie atrakcyjnej grafiki.

Względy jakościowe

Dzięki nowoczesnej technice, jaką jest sublimacja druk charakteryzuje się wysoką jakością. Podczas umieszczania grafiki na wybranej powierzchni (może to być np. tkanina) zachodzi proces sublimacji. Oznacza to, że specjalnego rodzaju tusz w postaci proszku jest od razu zamieniany w gaz. Metoda znalazła zastosowanie z uwagi na wysoką trwałość gotowych nadruków sublimacyjnych.

Druk sublimacyjny uznaje się za jeden z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych sposobów ozdabiania odzieży. Gotowe obrazki na tkaninie cieszą oko żywymi barwami. Wykonany w profesjonalnej drukarni nadruk sublimacyjny jest niespieralny i nie odbarwia się pod wpływem konserwowania czy użytkowania ubrań. Jest też odporny na zwykłe użytkowanie odzieży, przedmiotów codziennego użytku i innych rzeczy, które zostały wyposażone w grafiki. Nie trzeba się obawiać, że efektowne ubranie szybko się zniszczy i będzie się nadawało do wyrzucenia.

Rys indywidualny dla każdego użytkownika

Wysokiej jakości nadruk sublimacyjny może mieć niemalże dowolną formę. Przygotowany wzór może być powielony na różnych rodzajach powierzchni. Nic nie stoi na przeszkodzie, by drukować małe serie związane z produkcją personalizowanych koszulek, toreb lub innych ubrań czy akcesoriów. Ponieważ za odpowiednią trwałość gotowego obrazka odpowiada sublimacja druk tego rodzaju może posłużyć do przygotowania nawet całych serii odzieży na sprzedaż.

Drukując małe serie techniką nadruku sublimacyjnego, można przenieść dowolny obrazek na inną powierzchnię niż papier czy też ekran urządzenia mobilnego. Wiele osób w ten sposób samodzielnie staje się projektantami ubrań czy dodatków. Trzeba jednak zadbać o to, by grafika mająca posłużyć do druku była najwyższej jakości. Przeważnie w trakcie przygotowań zachodzi skalowanie i dopasowywanie rozmiaru. Obrazki niższej jakości bardzo w tym momencie tracą, więc ogólny efekt mógłby być nieudany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here