Lampy pokojowe

Bogata i różnorodna oferta oświetlenia pokojowego powoduje, że coraz trudniej zdecydować się na rodzaj, kształt czy kolor żyrandoli, kinkietów, lamp stojących czy nocnych. Obecnie można znaleźć oświetlenie pasujące do każdego niemal stylu: nowoczesnego, antycznego, klasycznego czy minimalistycznego.Żyrandole i kinkiety znajdziemy w niemal każdej wersji, wielkości i kolorze.

Gdzie szukać oświetlenia pokojowego?

Lampy pokojowe to obecnie rodzaj asortymentu, którego sprzedaż w znacznej mierze przeniosła się do sieci. Dużo łatwiej jest poszukiwać żyrandoli i kinkietów na stronach internetowych, gdyż mamy tam możliwość filtracji i zawężania poszukiwań. Już na początku istnieje możliwość sprecyzowania budżetu, wielkości kinkietu czy żyrandolu, stylu lampy czy rodzaju żarówek. Tego komfortu nie mamy w sklepie stacjonarnym, gdyż często ciężko wyłapać interesującą lampę w morzu innych.

Jednak zakupy stacjonarne mają również swoje niewątpliwe atuty. Kiedy trafimy na oświetlenie pokojowe zgodne z naszymi preferencjami mamy możliwość obejrzeć go na żywo, co często bywa niezastąpione.

Co wybrać: żyrandol, kinkiet, lampę stojącą?

Lampy pokojowe wybieramy w zależności od rodzaju pomieszczenia. Bez wątpienia pokój dziecięcy czy biuro powinny być mocno doświetlone. Tutaj świetnie sprawdzi się oświetlenie punktowe, które pozwoli równomiernie rozłożyć strumień światła. Sypialnia to zdecydowanie miejsce dla kinkietów, które tworzą delikatną i nieoślepiającą poświatę świetlną. Jeśli lubimy czytać do poduszki warto rozważyć również małą lampkę nocną, która stworzy optymalne warunki podczas ulubionej lektury.

W salonie zaś można pozwolić sobie na większą ekstrawagancję. Tutaj mamy wręcz nieograniczone możliwości zarówno w wyborze żyrandoli jak i lamp stojących. Warto zaplanować w salonie dwa źródła światła: jedno w postaci żyrandolu sufitowego, które odpowiednio doświetli cały pokój oraz drugie w postaci lampy stojącej, która stworzy jedynie subtelną poświatę i pozwoli się zrelaksować i odprężyć po długim i męczącym dniu.

Praktyczne wskazówki

Należy pamiętać, aby żyrandole i kinkiety, a także inne oświetlenie pokojowe zawsze planować na etapie projektu i brudnych prac. Po wytynkowaniu i pomalowaniu ścian nie będzie bowiem możliwości, aby poprowadzić nowe przewody. Warto skorzystać z usług projektanta, który ma doświadczenie w tej dziedzinie i wie, jak dobrać oświetlenie, aby osiągnąć pożądany efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here