Laserowe leczenie chrapania

Chrapanie jest kłopotliwą przypadłością, która może zaburzać sen zarówno samej osoby chrapiącej, jak i partnera, który śpi obok. Skuteczną metodą walki z tą przypadłością jest laserowe leczenie chrapania. To innowacyjna i bezpieczna metoda. Jak przebiega oraz ile kosztuje? Dowiesz się tego z artykułu!

Spis treści:

  • Jak przebiega i ile kosztuje laserowe leczenie chrapania?
  • Kiedy terapia laserem przynosi efekty oraz ile zabiegów należy wykonać, żeby je osiągnąć?
  • Czy warto zdecydować się na laserowe leczenie chrapania? 

Jak przebiega i ile kosztuje laserowe leczenie chrapania?

Laserowe leczenie chrapania to zabieg z dziedziny laseroterapii, który zalicza się do jednych z najskuteczniejszych sposobów walki z chrapaniem. Zabieg ten polega na naświetlaniu powierzchni łuków podniebiennych oraz określonych obszarów języka światłem precyzyjnego lasera medycznego. Terapia laserem jest procedurą łatwą do przeprowadzenia, nie powoduje bólu. 

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Na 6 miesięcy przed nim, należy odstawić leki światłouczulające oraz na 2-3 tygodnie – zioła. Mowa tu o skrzypu polnym, dziurawcu, bratku i nagietku. Na co najmniej 24 godziny przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu, a w przypadku pojawienia się infekcji jamy ustnej bądź gardła – należy skontaktować się z kosmetologiem oraz przełożyć zabieg na inny termin, a także podjąć się niezbędnego leczenia w celu zwalczenia infekcji. 

Cena laserowego leczenia chrapania wynosi około 500-1500 złotych, zależy to przede wszystkim od konkretnej kliniki. Jeśli chodzi o zalecenia po zabiegu leczeniu chrapania, należy przede wszystkim unikać przez jakiś czas wysiłku fizycznego, spożywania bardzo zimnych lub gorących potraw, a także długotrwałego pochylania głowy.  Każdy pacjent jest oczywiście inny, obrzęk może utrzymywać się dłużej lub krócej. Niezależnie od tego, należy ściśle trzymać się zaleceń kosmetologa który wykonał zabieg. 

Kiedy terapia laserem przynosi efekty oraz ile zabiegów należy wykonać, żeby je osiągnąć?

Leczenie chrapania laserem redukuje chrapanie i zmniejsza nasilenie bezdechu śródsennego u pacjentów z tym schorzeniem. Efekty możemy zauważyć już po pierwszych kilku dniach od zabiegu, chrapanie jest znacznie zredukowane. 

Aby osiągnąć pożądane, w pełni satysfakcjonujące efekty, zaleca się wykonanie czterech bądź trzech sesji w 1, 5, 45 oraz 75 dniu cyklu zabiegowego. W niektórych przypadkach pełny rezultat może wystąpić natychmiastowo po pierwszym zabiegu, jednak zależy to przede wszystkim od skali problemu. 

Czy warto zdecydować się na laserowe leczenie chrapania? 

Nieleczone chrapanie z czasem może przekształcić się w przewlekły proces chorobowy, prowadzący nierzadko do bezdechów sennych, przewlekłego uczucia niewyspania, osłabienia libido czy zaburzeń koncentracji. Laserowe leczenie chrapania to metoda skuteczna i bezpieczna, zdecydowanie warto więc się na nią zdecydować. Nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań, okres rekonwalescencji jest krótki, a działanie lasera na chrapanie – naprawdę skuteczne. 

Chrapanie jest dla Ciebie uciążliwe i chcesz podjąć się zabiegu laserowego leczenia chrapania? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki i umów się na wizytę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here