fot. Pexels.com

Versa 2 Fitbit udowadnia, że mniej znaczy więcej. Marka fitness wzięła wszystko, co sprawiło, że oryginał stał się atrakcyjnym budżetowym smartwatchem, ulepsza te funkcje, dodaje nieco dziwacznego asystenta głosowego i wypluwa prawie idealny monitor fitness, który ma kilka zalet smartwatcha. Czy warto zainteresować się tym zegarkiem?

 

Versa 2 Fitbit – zalety i wady

 

Zdecydowaną zaletą tego smartwatcha jest to, że posiada ulepszoną konstrukcję względem poprzednika. Jest lekka, dzięki czemu ma się wrażenie, że nosi się zwyczajny zegarek. Co ważniejsze i nie takie oczywiste, posiada funkcję Always On Display. Nie wszystkie urządzenia z tej samej półki cenowej mają taką opcję. Dzięki niej nie trzeba naciskać przycisków czy ruszać ręką, żeby zobaczyć godzinę czy powiadomienia. Bardzo wygodna funkcja. Największą zaletą tego zegarka jest jego bateria. Konkurencyjne smartwatch potrafią wytrzymać około 2-3 dni, kiedy Versa 2 Fitbit według zapowiedzi producenta nawet powyżej 6 dni (chociaż testy wykazały, że czas pracy normalnego użytkowania wynosi 5 dni, co i tak jest imponujące). Dodatkowo, inteligentny zegarek posiada bardzo dużo dodatkowych funkcji opisanych poniżej.

Zalety:

  • Ulepszona lekka konstrukcja
  • Opcja wyświetlania Always On
  • Dobra żywotność baterii
  • Dużo funkcji 

 

Wadą tego zegarka jest to, że nie ma GPS, więc bez telefonu nie poznamy szczegółowej trasy naszej sportowej wyprawy. Podobnie nie posiada dostępu do offlinowej biblioteki muzyki na Spotify, co może czasami uprzykrzyć życie. Co więcej, nie posiada możliwości połączenia z Apple Health czy Google Fit

Wady:

  • Brak GPS
  • Brak odtwarzania Spotify w trybie offline
  • Brak integracji z Apple Health lub Google Fit
fot. Pixabay.com

 

Versa 2 Fitbit – czy warto?

Dzięki głębokości 0,47 cala (12 mm) jest tylko odrobinę grubszy niż zegarek Apple Watch 3, ale ponieważ obudowa zwęża się do wewnątrz w kierunku monitora, wydaje się cieńszy. Przy rozmiarze ekranu 40 mm powinien pasować do większości nadgarstków. 

Na szczęście Fitbit usunął swoje logo z dolnej ramki Versa, co oznacza, że ramki w Versa 2 są nieco cieńsze, co daje odrobinę więcej powierzchni ekranu niż wcześniej. 

Podczas gdy oryginalna Versa miała trzy przyciski na podwoziu – dwa po lewej i jeden po prawej – Versa 2 ma tylko jeden przycisk po lewej stronie i służy zarówno jako przycisk „wybierz”, jak i przycisk „wstecz”. 

 

Inną ważną funkcją, którą Fitbit dodał do Versa 2, jest opcja Always On Display. Domyślnie ta opcja jest wyłączona i aby zmienić ten wybór, musisz przejść do panelu ustawień zegarka. W momencie premiery nie było opcji dostosowywania zawsze włączonej tarczy zegarka i do tej pory była ograniczona do jednej domyślnej opcji analogowej lub cyfrowej. Jednak nowa aktualizacja oprogramowania układowego dodała teraz wiele zawsze aktywnych twarzy innych firm, z których niektóre można dostosować.

fot. Pixabay.com

 

Funkcje

Akcesoria

Konfigurowalna tarcza zegara

Wynik wydolności kardio

Śledzenie snu ze światłem, głębokim, REM

Śledzenie zdrowia menstruacyjnego

Sesje oddechowe z przewodnikiem

Całodobowe śledzenie tętna

Całodniowe śledzenie aktywności

Wynik snu

Tętno spoczynkowe

Monitorowanie nasycenia tlenem (SpO2)

Częstość oddechów

Zmienność rytmu serca

Śledzenie snu

Spalanie kalorii przez cały dzień

Tryb wyświetlania Always-On

Wbudowana usługa Amazon Alexa

Znajdź mój telefon

Synchronizuje bezprzewodowo

Żywotność baterii ponad 6 dni

Połącz się ze słuchawkami bezprzewodowymi

Przechowuj i odtwarzaj muzykę

Pulpit nawigacyjny aplikacji

Tryb uśpienia

Płatności

Spotify – Połącz i kontroluj

Tryb Nie przeszkadzać

Statystyki na nadgarstku

Aplikacje

Powiadomienia ze smartfona

Przypomnienia o ruchu

Wodoodporny

Ponad 20 trybów ćwiczeń opartych na celach

Automatyczne rozpoznawanie ćwiczeń SmartTrack ™

Treningi na ekranie

Spersonalizowane przypomnienia

Mapa intensywności treningu

Tempo i dystans w czasie rzeczywistym przy użyciu funkcji GPS w telefonie

Strefy tętna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here