fot. Pexels.com

Ciekawym urozmaiceniem każdej domówki może być rundka ciekawej gry, która nie tylko rozrusza towarzystwo ale również przyniesie mnóstwo radości i śmiechu wszystkim zgromadzonym. W sklepach możemy znaleźć różnego rodzaju gry, które nadają się do spędzania czasu w większym lub mniejszym gronie. Jednak nie wszystkie z nich są warte polecenia.  Jak wybierać gry, które na pewno się sprawdzą? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule. 

 

fot. Pexels.com

Gry karciane

 

Świetne rozwiązanie dla wielbicieli tradycyjnych gier karcianych takie jak poker, tysiąc czy wojna. Jeśli chcecie urozmaicić waszą domówkę o nieco inne gry karciane warto zainteresować się na przykład karcianą wersją popularnej gry monopoly, która jest równie ekscytująca jak jej tradycyjna wersja. Wywołuje podobne emocje i zachęca do strategicznego myślenia. Oczywiście, jest to jedna z gier, które prowadzą do rozpadów związków więc warto uważać. 😉

 

Inną ciekawą propozycją jest zmodyfikowana wersja gry Eksplodujące kotki dla dorosłych. Urozmaicenie polega na dodaniu czarnego humoru, brudnych żartów i prześmiewczych obrazków. Zasady gry polegają na dobieraniu kart aż do wylosowania karty z Wybuchającym kotkiem. Dodatkowo w talii znajdują się karty zmniejszające ryzyko wybuchu. Gra nieco strategiczna, ale niewątpliwie dobra do spędzenia czasu z przyjaciółmi w wesołej atmosferze. 

 

Do gier karcianych zaliczymy również kultowe Uno, w które gra się tym lepiej, im więcej osób bierze udział w grze. To niezwykle emocjonująca gra, która rozrusza wszystkich zgromadzonych dużo skuteczniej niż rozmowa o polityce. 😉

 

Natomiast 5 sekund to gra, w której każdy z uczestników ma tytułowe 5 sekund na wskazanie określonych na karcie rzeczy. Gra wymaga szybkiego myślenia oraz zachowania zimnej krwi. Podczas rozgrywki nie zabraknie śmiechów i pomyłek. To idealne urozmaicenie każdej domówki.

fot. Pexels.com

Gry strategiczne

 

Popularna opcja gier dla wszystkich, którzy lubią zatracić się w rozgrywce na długie godziny. Warto pamiętać, że gry planszowe to nie tylko opcja dla dzieci. Dorośli również znajdą ciekawe propozycje dla siebie. 

 

Rummikub to matematyczna gra, która polega na układanie określonych ciągów liczb. Jednak spodoba się również osobom nie lubiących matematyki w czasach szkolnych. Jest to niewątpliwie gra na myślenie, w której trzeba stale śledzić przebieg działań i przeprowadzanych przez innych graczy operacji. Do rozgrywki nie potrzeba wielu osób, w zupełności wystarczą dwie. Wybierając Rummikub nie będziecie zawiedzeni. 

 

Azul to gra, która spodoba się zwłaszcza estetom. Rozgrywka polega na układaniu hiszpańskich i portugalskich mozajek tak tak, aby zbudować pałac. To doskonała gra logiczno – strategiczna, która wprowadza element rywalizacji poprzez zniweczenie planów innych graczy. Mimo prostych zasad nie jest to rozrywka, która się nudzi. Przeciwnie, nigdy nie kończy się na jednej rozgrywce.

 

Jenga to klasyczna i niezwykle popularna gra zręcznościowa, która polega na wyciąganiu określonych klocków tak, aby nie zburzyć konstrukcji. Każdy uczestnik musi obrać odpowiednią strategię i precyzyjnie wykonywać swoje ruchy. To doskonała propozycja gry na imprezy, podczas których pije się alkohol. Lekki zawrót głowy podnosi poziom trudności rozgrywki. 🙂

 

fot. Pexels.com

 

 

Najchętniej wybierany gatunek gier podczas spotkań z bliskimi. Wywołuje mnóstwo emocji od śmiechu, radości, przez zaciętą rywalizację aż po zwycięstwo lub poczucie druzgocącej porażki. 

 

Dylemat wagonika to gra zaczerpnięta z dylematu filozoficznego. Polega na wcielenie się w rolę konduktora składu pociągu, który musi wybrać czy zabić osobę leżącą na szynach czy zmienić trasę i zabić inną osobę. Gracze dzielą się na dwa obozy i doradzają maszyniście, która osoba powinna zginąć. Gra zawiera również dodatkowe karty opisujące motywy, historie i fakty z życia osób znajdujących się na torach. Fakty te służą do manipulacji decyzją maszynisty. Gra opiera się na rozmowie toczącej się podczas rozgrywki, która często wykracza poza tematy podstawowe. Ciekawa propozycja dla miłośników argumentowania własnych racji oraz filozofii.

 

Czółko bez cenzury to zmodyfikowana wersja kultowej gry czółko, która polega na odgadywaniu haseł. W tej wersji trafimy na pytania trudne, dwuznaczne, pełne czarnego humoru i ociekające seksem. To propozycja, która świetnie rozrusza towarzystwo.

 

EGO to doskonała gra towarzyska dla graczy, którzy dość dobrze się znają. Dzięki niej każdy z uczestników lepiej pozna innych oraz zmierzy się z uprzedzeniami dotyczącymi innych zgromadzonych osób. Zasady są proste. Jedna osoba czyta określone pytanie i obstawia odpowiedź, której by udzieliła a pozostali gracze myślą jak osoba czytająca pytanie by na nie odpowiedziała i zaznaczają prawdopodobną odpowiedź. To doskonała gra, która wywołuje mnóstwo śmiechu ale również pomaga zacieśniać więzi między uczestnikami. 

 

Powyższe propozycje gier są świetnym pomysłem na rozruszanie towarzystwa. Dodatkowo planszówki wzbudzają chęć rywalizacji, zbliżają uczestników do siebie i stymulują myślenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here