fot. Pexels.com

Ilość muszek jest prawie tak duża jak ilość gustów (jednocześnie nie tak duża jak krawatów). Jest mnóstwo sklepów czy to stacjonarnych, czy to internetowych, które oferują muchy w praktycznie każdej wersji, jaką ktoś sobie wymyśli. Ze względu na ich formalny styl są bardzo popularne wśród mężczyzn. Czasami wybierane również przez kobiety, dlatego damskie wersje. Również są łatwo dostępne w wielu sklepach. Jednak żeby wybrać odpowiednią muszkę, trzeba znać podstawy. Jak kupować muszki?

Kiedy wybrać muszkę? Dla kogo muszka?

Nie można ukryć, że muchy są już najbardziej elegancką formą męskiego ubioru. Z tego powodu właśnie to muchy najczęściej widzimy przy smokingu. Jednocześnie również nie ma reguły mówiącej, że nie można nosić krawata do smokingu. Muchy są preferowanym wyborem ze względu na ich bardzo formalny wygląd.  Więc jeśli planujesz wziąć udział w oficjalnym wydarzeniu lub przyjęciu, trzymaj się muszki.  To klasyczny wybór, który z pewnością poprawi wygląd dzięki formalnemu wyglądowi, którego po prostu nie ma w krawatach.

fot. Pexels.com

Rozmiar. Jak dobrać muszkę?

Przez rozmiar rozumiemy rozpiętość muszki (pionowy rozmiar rzeczywistej kokardy), a nie długość zawiązaną na szyi.  Twojej twarzy. Co warto pamiętać, to że mucha nie powinna być węższa niż odległość między zewnętrznymi kącikami oczu, lecz także nie szersza od zarysu twarzy na wysokości oczu. Mniejsze, chudsze łuki (czasami znane również jako łuki ze skrzydeł nietoperza) najlepiej wyglądają na mężczyznach z wąską i dłuższą szyją.

Muszka nie powinna w całości przykrywać rogów kołnierza. Co więcej, najlepiej, gdy spod niej wystają.

fot. Pexels.com

Materiał, czyli za co płacimy, kupując muszkę?

Jeżeli tkanina muszki jest skręcona, ściśnięta, pomarszczoną, to nieprzyjemnie pociera skórę, co może prowadzić do zaczerwienień. Chociaż niektóre tkaniny są mniej pomarszczone niż inne lub mogą być skręcone z większą elegancją;  oczywiście jest to kwestia tkaniny (np. len czy wełna), ale także kwestia jakości materiału, nici i tkania.  Jest to bardziej prawdziwe w przypadku brodatych mężczyzn i krawatów we własnym zakresie, ponieważ: najwyższej jakości splot sprawia, że ​​materiał jest bardziej odporny na „naprężenia” (tarcie, skręcanie, ciągnięcie…); czy chociażby zmniejsza ryzyko przetarcia nitki przez włos brody lub „uszkodzenia” splotu.

Co warto zauważyć, to z grubego jedwabiu powstają najlepiej wyglądające muszki. Dzieje się to tak, ponieważ materiał jest odporny na zagniecenia, dzięki czemu lepiej zachowują kształt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here