fot. Pexels.com

Podloga tak naprawdę decyduje o naszej przestrzeni życiowej. Wybór odpowiedniej podłogi do domu to poważna decyzja, ponieważ różne rodzaje podłóg wpłyną na funkcjonalność i estetykę każdego pomieszczenia.  Z tego powodu warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami, bo wbrew pozoru nie jest ich tak mało. Jaką wybrać podłogę do domu?

Poza ścianami podłoga jest jednym z największych elementów własnego wnętrza. Co zostanie użyte, będzie miało duży wpływ na wygląd i całokształt. Tym samym może mieć wpływ nawet na samopoczucie.

Od pluszowego dotyku gęstego dywanu po chłodną, ​​spokojną i skupioną atmosferę polerowanej posadzki betonowej, styl podłogi, który wybierzesz do domu, również znacząco wpłynie na koszty remontu.

fot. Pexels.com

Drewniana podłoga

Niezaprzeczalnym wypróbowanym i prawdziwym klasykiem podłóg są niewątpliwie podłogi drewniane.  Tak na przykład drewniana podłoga ułożona we wzór jodełki dodaje wyrafinowanego akcentu tej odnowionej wiktoriańskiej willi w stylu skandynawskim. Jednak juz schodząc na ziemię, nadając ciepły wygląd każdemu domowi i dostępnym w szerokiej gamie szerokości i odcieni, nie bez powodu jest to jeden z najpopularniejszych wyborów na rynku.

Podłogi drewniane są wykonane z litego lub modyfikowanego drewna. Z tego powodu są łatwe do mycia i utrzymania czystości. Takie rozwiązania są również (przynaniej mogą być) jedne z najtańszych. Jak wiadomo, im twardsze drewno, tym wyższe uzyskuje oceny i jest bardziej wytrzymała.

fot. Pexels.com

Dywany

Dywany dodają takiego „domowego” i ciepłego klimatu do wnętrza. Staje się wtedy bardziej przytulne, ale i wizerunkowo mniejsze. Jednocześnie pozwala wygłuszyć pogłos, który pojawia się w pomieszczeniach, które mają mało mebli.

 

Co więcej, dywany syntetyczne (zwykle nylonowe) są idealne dla rodzin z małymi dziećmi lub zwierzętami. Nawet stały się takim stałym elementem rodzin w kulturze. A to dzięki temu, że dywany są bardziej odporne na blaknięcie i plamy.

Dywany wełniane są droższe, ale warte inwestycji, ponieważ są wyjątkowo wytrzymałe.

Przy wyborze dywanu ważny jest również styl włosia. Należy zwrócić na to uwagę.

Posadzki betonowe

Podłogi betonowe są popularnym wyborem dla współczesnych domów, zwłaszcza jeśli istnieje możliwość budowania domu od podstaw.  Chłodny w dotyku, beton jest dostępny w szeregu odcieni szarości i można go mieszać z kruszywem, aby uzyskać efektowny wygląd. Takie wnętrze staje się jednocześnie surowe i bardzo modernistyczne. Jednocześnie beton jest szalenie wytrzymały. Takie rozwiązanie jest ekonomiczne i funkcjonalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here