fot. Pixabay.com

Kupowanie zegarka dzisiaj może być niełatwym zadaniem. Jeżeli to zegarek dla nas, czy na prezent, warto dowiedzieć się, jak wybrać, żeby nie żałować.  Do wyboru jest nie tylko tak wiele zegarków, ale także wiele rodzajów zegarków, których ceny wahają się od 10 złotych po cenę supersamochodu. Więc co kupić?

fot. Pexels.com

Otwórz dowolny katalog, odwiedź dowolną witrynę zakupów, wejdź do dowolnego sklepu jubilerskiego, a otrzymasz oszałamiającą różnorodność zegarków. Duże, małe, matowo czarne, błyszczące stalowe, jaskrawe, z Gwiezdnymi Wojnami, z koralikami, klejnotami, robiącymi kawę, piorącymi i niekiedy też prasującymi – nigdy nie było tak wielu zegarków do wyboru. I nie chodzi tylko o różne marki lub modele. Wygląda na to, że co roku ktoś wymyśla nowy typ zegarka. Czy jesteś golfistą? Jest dla ciebie zegarek. Rowerzysta? Proszę bardzo. Lubisz biegać? Dla ciebie też. Nic dziwnego, że szukanie nowego zegarka może być tak zniechęcające.

Jaki zegarek?

Produkowane jest ich tylko 1,2 miliarda rocznie, więc wybór powinien być prosty…

Gdyby świat zegarków był ekosystemem, byłby zdefiniowany przez szalony współczynnik mutacji. Każdego roku wypuszczane są wszelkiego rodzaju marki, modele, znaki i warianty. 

fot. Pexels.com

Zegarek do nurkowania

Zaprojektowany do działania w głębinach oceanu, zegarek do nurkowania jest, co nie dziwi, stworzony dla nurków. Jednak większość z nich nigdy nawet nie dotyka wody, a wielu wybiera zegarek do nurkowania dzięki wytrzymałej konstrukcji, świecącym tarczom i wskazówkom oraz mocnej jednokierunkowej ramce: wszystkie cechy, które składają się na piękny zegarek

Większość zegarków do nurkowania zawdzięcza swoje wskazówki projektowe Rolex Submariner z 1953 roku: pierwszy tego rodzaju, który pracuje na głębokości 100 m.

Zegarek pilota

Kiedy Cartier po raz pierwszy opracował zegarek dla pilota Alberto Santosa Dumonta w 1911 roku, zegarki lotnicze wystartowały i nadal latają do dziś. Dzieje się tak, ponieważ jest to idealna równowaga między technologią (wiele pokręteł niezbędnych do przekazywania dużej ilości informacji pilotowi) a klasycznymi akcentami, a niektóre modele czerpią wskazówki z elementów, które mają ponad 100 lat

Minimalistyczny

Minimalistyczne zegarki robią dokładnie to, co mówi ich nazwa. Są zredukowane, aby uzyskać mniejszy wygląd. Co jest świetne, jeśli chcesz poprawić stosunek kosztów do zużycia, ale jest również zgodne z szerszymi trendami prostoty, które wyglądają na oszczędne projekty ustanowione po raz pierwszy przez ruch Bauhaus. Co więcej, niektóre z bardziej współczesnych marek są bardziej przystępne cenowo w swoim modernistycznym podejściu. I to jest zawsze dobre.

fot. Pixabay.com

Smart Watch

To zdecydowanie dobry pomysł dla fanów gadżetów. Zaletą tych zegarków jest to, że poza pokazywanie godziny, oferują szereg dodatkowych funkcji, a przede wszystkim łączą się z telefonem. Dzięki szybkiemu rozwojowi tej gałęzi technologicznej, na rynku pojawiło się mnóstwo modeli przystępnych cenowo. Taki dobry zegarek z podstawowymi funkcjami można już kupić od 80 złotych. Ceny sięgają nawet do kilku tysięcy.

Dowiedz się również, jakie są najlepsze inteligentne zegarki dostępne w Polsce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here