fot. Pexels.com

Drukarka laserowa jest świetnym rozwiązaniem szczególnie dla firm i przedsiębiorstw. Jej zaletą jest szybkość drukowania oraz ergonomiczność. Koszt druku jednej strony jest bardzo niski w przeciwieństwie do drukarek atramentowych. Z tego powodu ceniona jest przede wszystkim przez osoby, którym zależy na wysokiej jakości czarno-białego druku. Jeżeli chcesz kupić drukarkę, musisz wiedzieć, na czym ci najbardziej zależy. Jak już zdecydujesz się na laserową, powinieneś zapoznać się z dostępnymi modelami. Dowiedz się, jakie są najlepsze drukarki lasowe!

fot. Pexels.com

TOP 5 drukarek laserowych – ranking

miejsce 1. HP Laser 107w (4ZB78AB19)
miejsce 2. Brother HL-L2312D
miejsce 3. Brother HL-L2352DW.
miejsce 4. HP LaserJet Pro M15w Biała (W2G51AB19)
miejsce 5. HP LaserJet Pro M15a Biała (W2G50A)

 

HP Laser 107w – najlepsza drukarka na rynku

Model HP Laser 107w to monochromatyczna drukarka laserowa. Spełania swoje podstawowe funkcje. Bardzo szybko drukuje dokumentyy najwyższej jakości. Dzięki mobilnej aplikacji skanowanie czy drukowanie z telefonu jest również możliwe. Działa to bardzo sprawniei nie ma jakieś większej trudności. Drukarka chętnie wybierana w domach oraz małych i średnich firmach ze względu na swoją funkcjonalność. Urządzenie drukuje w rozdzielczości 1200x1200dpi, dzięki czemu gotowe wydruki są wyraźne, ostre i nie rozmazują się. Średnia prędkość druku urządzenia HP Laser 107w, to 20 stron w ciągu jednej minuty pracy. Cena zamienników są dostępne za ok. 140 zł. Przy takiej cenie koszt wydruku jednej strony to zaledwie 0,119 złotych. Sama drukarka HP Laser 107w nie kosztuje dużo – to około 450 zł.

fot. Pexels.com

Brother HL-L2312D

Brother HL-L2312D jest to kolejna mała drukarka monochromatyczna. Jest kompaktowa, która sprawdzi się zarówno w biurach, jak i w zaciszu domowym. Największym atutem tego modelu Brother jest to, że pracuje niezwykle cicho, na najniższym możliwym poziomie hałasu. Drukuje z prędkością aż 30 stron w ciągu jednej minuty pracy. Posiada również wbudowaną opcję druku dwustronnego. Zamienniki toneru to koszt około 75 zł, a toner wystarcza na 3000 stron. Koszt jednej wydrukowanej kartki to zaledwie 0,024 złotych. Brother HL-L2312D kosztuje ok. 350 złotych.

 

HP LaserJet Pro M15w

Kolejna drukarka od firmy Hewlett – Packard, z tej samej półki cenowej, to urządzenie HP LaserJet Pro M15w. Urządzenie świetnie sprawdzi się w małym i średniej wielkości biurze. Jest również kolejną bardzo cicho pracującą drukarką. Potrafi drukować z prędkością aż 18 stron w ciągu jednej minuty swojej pracy. Model ten została wyposażony w intuicyjny panel sterowania. Podobnie, jak wcześniejszy model HP, została wyposażona w HP Auto-On/Auto-Off, które pozwala na zmniejszenie zużycia energii. Oznacza to, że automatycznie się wyłącza, kiedy nie jest używana. Drukarka posiada Wi-Fi, dzięki czemu nie potrzeba kabla, żeby coś wydrukować (jak każdy powyższy model). Zamienniki kosztują ok. 71 złotych, a pozwalają na wydrukowanie nawet 1000 stron. Wynika z tego, że koszt jednej wydrukowanej kartki to zaledwie 0,066 złotych. Koszt samego urządzenia to suma około 449 złotych.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here