Zalety zielonej kawy w walce z wagą

W ostatnim czasie zielona kawa stała się bardzo popularna, produkt znany ze swoich właściwości przeciwutleniających, a przede wszystkim z korzyści płynących kiedy zielona kawa na odchudzanie stosowana jest regularnie.

Zielone ziarna kawy kontrastują z palonymi ziarnami kawy, które zwykle są sprzedawane do produkcji kawy. Są to ziarna drzewa kawowego (rośliny, z której się je wydobywa) bez prażenia. Zielone ziarna kawy, które nie są palone, nie są wykorzystywane do robienia tego popularnego napoju, który wszyscy lubimy, ponieważ mają znacznie mniejszy aromat i gorszy smak (bardziej gorzki) niż palone ziarna. I oczywiście mają charakterystyczny zielony kolor, w przeciwieństwie do zwykłego ciemnobrązowego odcienia palonej fasoli.
Udowodniono, że zielona kawa jest niewyczerpanym źródłem korzyści dla naszego organizmu. Dlaczego? Ponieważ podczas procesu prażenia ziaren, duża część przeciwutleniaczy, zwłaszcza kwasu chlorogenowego, naturalnie obecnych w kawiarni, jest eliminowana. Ziarna zielonej kawy zachowują wiele z tych właściwości, dlatego stały się tak popularne.

Kwas chlorogenowy odpowiada nie tylko za zalety zielonej kawy w odchudzaniu. Ma również pozytywny wpływ na inne obszary, takie jak serce czy cukrzyca.

Ze wszystkich właściwości ekstraktu z zielonej kawy możemy wyodrębnić niektóre, które mają bezpośredni wpływ na odchudzanie i które powodują zmniejszenie smaku zielonej kawy. To stąd pochodzi spożycie zielonej kawy na diety. Można je streścić w trzech głównych punktach. Pierwszym z nich jest uczucie sytości. Zielona kawa zawiera różne związki, które pomagają w wydzielaniu niesamowitych hormonów. Są to hormony, które przekazują sygnały do ​​mózgu, aby ostrzec, że nasz żołądek jest nasycony i nie musi więcej jeść.

Po drugie przyspiesza metabolizm. Kwas chlorogenowy, powoduje szybsze metabolizowanie organizmu i zapobiega uwalnianiu glukozy do krwi przez wątrobę. Dlatego ciało będzie miało tendencję do konsumowania tłuszczów w celu przetworzenia ich w energię, a tym samym zaopatrzenia w niedobór glukozy.

Po trzecie promuje aktywność lipolityczną. To znaczy, że pomaga naszemu ciału poprawić regulację tłuszczu.

Korzyści z zielonej kawy są liczne. Inne zalety zielonej kawy to: sprzyja eliminacji cellulitu, ma bardzo wysokie właściwości przeciwutleniające, pomaga pozbyć się wolnych rodników (cząsteczek, które uszkadzają nasze komórki). Dodatkowo zawartość kofeiny we właściwych dawkach ma bardzo pozytywne skutki: łagodzi migreny, zmniejsza zmęczenie, poprawia aktywność fizyczną.

To napój moczopędny i oczyszczający. Ułatwia trawienie a także stabilizuje ciśnienie krwi.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiałe spodnie w czarne pasy
Następny artykułPraca Geodety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here