fot. Pixabay.com

Kupowanie nowego telefonu to nielada wyzwanie. Na rynku jest kilkadziesiąt marek, które oferują jak nie setki modeli. Wybór jest ogromny. Jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę ważne dla nas aspekty, wyjdzie tylko kilka idealnych smartfonów. Najważniejsze jest ustalić, do czego ten telefon będzie potrzebny i na co zwracamy uwagę. Czy na przykład istotny jest najlepszy aparat czy chociażby ekran o wysokiej rozdzielczości. Jeżeli nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie smarfona, zajrzyj na ten poradnik. Dowiedz się, jak kupić telefon!

fot. Pixabay.com

Wyświetlacz

Rozmiary wyświetlaczy smartfonów wydają się stale rosnąć i nieustannie przesuwają granice tego, czego oczekiwalibyśmy od rozmiaru wyświetlacza smartfona. Dotarli do królestwa „phabletów” z wyświetlaczami sięgającymi nawet 6,9 cala!

Sugerujemy wszystko powyżej 5,7 cala, abyś mógł naprawdę zanurzyć się w grach i mediach. Jeśli chodzi o typy wyświetlaczy, masz wyświetlacze LCD i AMOLED. Wyświetlacze AMOLED mają takie warianty jak OLED czy Super AMOLED (w przypadku Samsunga) i mają lepszy kontrast i ciemniejszą czerń. Pomagają również w oszczędzaniu baterii, ponieważ wyłączają wszystkie czarne piksele w telefonie, aby wyświetlić „prawdziwą czerń”.

Następnie masz również różne rozdzielczości, takie jak Full HD, Full HD + Quad HD. Podczas gdy QHD zapewnia ostrzejszy obraz, różnica między FHD i QHD nie jest zbyt drażniąca, szczególnie dla niewprawnego oka. Powinieneś także sprawdzić ochronę ekranu na swoim urządzeniu. Gorilla 5 i 6 są zwykle używane w smartfonach obecnej generacji.

fot. Pexels.com

Pamięć

Kiedyś 32 GB to był telefon z segmentu Premium. Teraz taka ilość wywołuje śmiech na sali.
Obecny standard to 64 GB w niższych modelach i od 128 GB do 512 GB w modelach flagowych. Każda ilość wystarczy to normalnego przechowywania nawet tysięcy memów…

Bateria

Złoty standard żywotności baterii we flagowych smartfonach to ponad 6 godzin korzystania z ekranu. Wszystko, co ma większą pojemność, może przeważnie pozwolić nawet ciężkim użytkownikom na zasilenie. Telefony flagowe, a także niektóre telefony średniej klasy, mogą również osiągnąć 8-10 godzin, co jest genialne. Celem jest uzyskanie telefonu, który wytrzyma co najmniej jeden cały dzień intensywnego użytkowania. Dlatego przed zakupem urządzenia sprawdź testy baterii w Internecie. Spróbuj też sprawdzić, czy telefon, który planujesz kupić, ma przyzwoity tryb oszczędzania energii.

fot. Pexels.com

Aparat – jaki telefon do zdjęć?

W 2020 roku wiele aparatów jest normą, a telefony z jednym tylnym aparatem są teraz niezwykle rzadkie. Zwykle dostajesz główny obiektyw, który ma największą liczbę MP, obiektyw portretowy i strzelankę szerokokątną. A potem masz też kilka dodatków, które niektórzy producenci dodają, takich jak czujnik ToF (Time of Flight), obiektyw makro i soczewka z filtrem kolorowym. W Digit Labs jesteśmy fanami obiektywu szerokokątnego ze względu na ogrom zdjęć, które można teraz robić telefonami. Przechwytywanie rozległych scen nie stanowi już problemu! Dobrze wykonany obiektyw portretowy może również tworzyć spektakularne zdjęcia w trybie bokeh. Jeśli jednak ten trend nie jest dla Ciebie, a rosnące uderzenia aparatu wściekają się, najlepiej byłoby kupić starsze telefony z jednym głównym obiektywem lub nowsze, takie jak iPhone SE 2020. Nie szukaj też MP wyższa liczba megapikseli nie zawsze oznacza lepsze obrazy, ponieważ rozmiar matrycy jest znacznie bardziej istotny dla tworzenia dobrych zdjęć.

Smartfony stosują również binowanie pikseli, które zasadniczo zamienia cztery lub więcej pikseli w jeden duży piksel, co dodaje jasności i szczegółowości do obrazu. Na razie spróbuj też odejść od czujników 108 MP, ponieważ są one w tej chwili dość szorstkie na krawędziach i mają problemy z prążkowaniem obrazu i autofokusem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here