fot. Pixaby.com

Szukanie odpowiedniego laptopa może być męczące. Na rynku jest mnóstwo marek, które oferuje jeszcze więcej modeli. Nie chcemy wydawać pieniędzy na coś, co nam się po roku rozwali, ale jednocześnie nie chcemy wydawać tych przysłowiowych milionów monet. Z tego względu – które marki oferują najlepsze modele? Jakie są najlepsze modele laptów. 

fot. Pexels.com

Dla każdego ucznia pracującego nad projektem klasowym, kreatywnego profesjonalisty tworzącego kolejne arcydzieło lub biznesmena, który wykańcza ważną prezentację, jest laptop dostosowany do ich potrzeb i budżetu. Jednak wielu kupujących ma podobieństwo do marki, co może powstrzymywać ich przed wyruszeniem poza rzeki i jeziora, do których są przyzwyczajeni. To jest powód, dla którego pewna marka laptopów zajmuje tak wiele kawiarni. Ranking zakłada takie dane jak oceny użytkowników, wartość, design, innowacyjność czy wsparcie techniczne.

Ranking najlepszych i najgorszych laptopów w 2020 roku

 1. Asus
 2. Dell
 3. HP
 4. MSI
 5. Lenovo
 6. Acer
 7. Razer
 8. Samsung
 9. Alienware
 10. Apple
 11. Microsoft
fot. Pixaby.com

Najlepsze i najgorsze marki laptopów

Ale jak dobra jest Twoja ulubiona marka? Pracownicy Laptop Mag każdego roku poddają testom najlepsze marki, oceniając każdą markę i laptopy, które sprawdziliśmy w wyznaczonym okresie (od 15 maja 2019 r. Do 15 maja 2020 r.). Marki i ich kwalifikujące się laptopy są oceniane na podstawie kilku ważnych kryteriów: recenzje, projekt, wsparcie i gwarancja, innowacje oraz wartość i wybór. Wyniki są podliczane i określany jest zwycięzca.

W 2020 roku Asus został okrzyknięty najlepszą marką. Przez cały rok producent OEM laptopów konsekwentnie produkował systemy, które w równych częściach były wydajne, piękne i innowacyjne. Ponadto firma ma solidną ofertę laptopów, od Chromebooków po systemy do gier.

 

Asus

Skupmy się na zwycięscy tego rankingu. Asus w końcu wspiął się na szczyt. Po latach wprowadzania innowacyjnych i ryzykownych funkcji zapakowanych w najwspanialsze projekty, jakie widzieliśmy, wszystko w końcu się opłaciło. Firma praktycznie stworzyła produkty z podwójnymi ekranami i super wydajnymi odłączanymi wręcz automatami do gier.

To jednocześnie bardzo wytrzymałe laptopy. Przez solidne wykonanie ich żywotność jest bardzo długa. Problemem może być jedynie bateria, jednak przy dobrej eksploatacji, może dość długo pociągnąć. Innowacyjność to również solidny punkt w Asusach. Modele takie jak ZenBook przyciągają uwagę swoim eleganckim designem, jednak dopiero Asus ZenBook Duo wygrywa pod względem właśnie pomysłowości.

Producent laptopów z Tajwanu zwiększa produktywność właśnie poprzez oszałamiający Asus ZenBook Duo. Posiada on drugi wyświetlacz, który zajmuje połowę klawiatury. Asus posiada w swojej ofercie dwa dwuekranowe laptopy Asus – ZenBook Duo i ZenBook Pro Duo.

fot. Pexels.com

Apple

Firma z nadgryzionym jabkiem na końcu rankingu może być sporym zaskoczeniem. Jednak spieszymy z wyjaśnieniami! Trudno odmówić firmie nowoczesnego wyglądu czy niesamowitej kompatybilności z innymi urządzeniami swojej własnej firmy. Problem pojawia się jednak w przypadku na przykład innowacji. Apple nie wprowadza niczego nowego do swojej gamy już bardzo długo. Są to jedynie upgrady systemu czy ewentualnie nowe procesory, które Intel wypuści czy od czasu do czasu AMD. Jednak w porównaniu z takim Asusem, który udoskonala swoje produkty z roku na rok, Apple pozostało z tyłu. Dużym minusem jest również wygórowana cena – szczególnie w Polsce. MacBooki są nawet dwukrotnie droższe od laptopów marki Acer czy Lenovo z identycznymi parametrami. No cóż, polscy klienci będą musieli jeszcze trochę zaczekać, aż MacBooki będą im się po prostu opłacać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here