fot. Pexels.com

Drukarka jest ważnym urządzeniem do każdego domu. Przyda się studentowi czy osobie, która pracuje i często potrzebuje jakiś dokumentów. Z tego powodu trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupu drukarki. Jakie są rodzaje i jaką kupić, żeby zbytnio nie przepłacać? Poznaj kilka porad i dowiedz się, jak kupować drukarki!

Ogólnie rzecz biorąc, drukarki dzielą się na drukarki laserowe oraz atramentowe. Co je różni?

fot. Pexels.com

Co to jest drukarka atramentowa?

Drukarki atramentowe to urządzenia, które rozpylają mikroskopijne kropelki atramentu na papier. Drukarki atramentowe są na ogół tańsze, mniejsze i mogą być używane do drukowania zarówno dokumentów tekstowych, jak i wysokiej jakości kolorowych obrazów, zwłaszcza zdjęć. ALE uważaj na tanie drukarki atramentowe, ponieważ później będą one kosztować fortunę. To głównie na tusze, jakie są potrzebne. Często kosztują więcej niż sama drukarka, a i trudno jest znaleźć tani zamiennik.

Co to jest drukarka laserowa?

Drukarki laserowe to z kolei urządzenia, które topią proszek tonera na papierze w celu utworzenia wydruku. Drukarki laserowe są droższe od drukarek atramentowych z góry i używają droższych wkładów z tonerem, ale na dłuższą metę są one bardziej ekonomiczną opcją z ogólnym niższym kosztem wydruku strony i większą szybkością drukowania. Co więcej, są również cichsze oraz ogólnie lepiej się na nich pracuje.

Drukarka do domu

Jeśli szukasz domowej drukarki do okazjonalnego drukowania, większość ludzi radzi ci kupić drukarkę atramentową. Jednak częstą skargą dotyczącą drukarek atramentowych jest to, że atrament wysycha, jeśli nie używasz go często. Mając to na uwadze, jeśli masz na to budżet, zdecydowanie sugeruję, abyś zamiast tego kupił niedrogą drukarkę laserową; toner używany w drukarkach laserowych nie wysycha.

Ale jeśli będziesz regularnie drukować niewielkie ilości dokumentów i kolorowych obrazów, drukarki atramentowe poradzą sobie z tym zadaniem. Wiadomo, że drukarki laserowe są trwalsze i mogą często drukować duże ilości dokumentów monochromatycznych i kolorowych.

fot. Pexels.com

Czym jest drukarka monochromatyczna?

Drukarka monochromatyczna to drukarka, która drukuje tylko w czerni i bieli. Drukarki monochromatyczne potrzebują do drukowania tylko czarnego wkładu. Dzięki temu cena ekspoatacji jest niższa.

Chociaż drukarki laserowe były pierwotnie budowane do użytku biurowego, obecnie zyskują na popularności jako drukarki domowe ze względów ekonomicznych.

Jeśli będziesz drukować duże ilości dokumentów, najlepszym urządzeniem dla Ciebie jest drukarka laserowa. Drukarki laserowe mogą codziennie drukować duże ilości dokumentów dosłownie w kilka sekund,

A co z drukowaniem w kolorze? Kolorowe drukarki laserowe są dobre do codziennego drukowania w kolorze, ale jeśli chcesz drukować profesjonalne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, wybierz fotograficzną drukarkę atramentową.

Wysokiej jakości fotograficzne drukarki atramentowe są specjalnie zaprojektowane do tworzenia bardzo szczegółowych zdjęć z różnorodnością tonalną i głębszą czernią, których potrzebują fotografowie i twórcy. Wiele profesjonalnych fotograficznych drukarek atramentowych używa atramentu pigmentowego, który jest bardziej odporny na blaknięcie i współpracuje z szeroką gamą rodzajów papieru artystycznego, a także z różnymi rozmiarami papieru, ale jeśli nie, możesz również znaleźć fotograficzne drukarki atramentowe na bazie barwnika wymagają długowieczności atramentu pigmentowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here