fot. Pixabay.com

Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup inteligentnych zegarków. Dzięki szalejącej popularności smartwatchy jest ich na rynku bardzo dużo. Już około 20% Polaków korzysta z takiego rozwiązania, a 60 % zastanawia się nad zakupem. Z tego powodu warto poznać najlepsze propozycje dostępne na rynku. Jaki smartwatch kupić? Jaki smartwatch jest nalepszy?

Wybór jest bardzo duży. Każdy w smartwatchu będzie szukać funkcji, które są najbardziej odpowiednie. Dla osób uprawiających sport ważne będą inne aspekty niż dla tych, którzy od zegarka oczekują kompatybilności z telefonem i zamierzają korzystać z niego równie często co ze smartphona. Z tego powodu nie jest to lista rankingowa inteligentnych zegarków – jedynie modele, na które warto zwrócić uwagę.

 

fot. Pexels.com

 

Apple Watch SE

Jeśli wiesz, że chcesz mieć zegarek Apple Watch, wybierz Watch SE: ma wszystkie przydatne funkcje zegarka Watch 6, ale jest znacznie tańszy, a zatem jest jednym z najlepszych smartwatche na rynku. Brakuje zawsze włączonego wyświetlacza, ale śledzenie kondycji, jest dobre. Jednak Watch SE ma te same problemy, co reszta linii Apple Watch: niektóre funkcje i aplikacje są zbyt lekkie, a żywotność baterii jest po prostu zbyt krótka, aby w pełni wykorzystać zegarek.

Apple Watch SE – zalety i wady

Zalety:

Fenomenalny design
Szeroka gama funkcji

Zdecydowaną zaletą tego urządzenia jest design. Typowy dla marki Apple, dzięki czemu będzie pasować do każdego outfitu.

Wady:

Brakuje funkcji always on display
Niska żywotność baterii

fot. Pixabay.com

Samsung Watch S3

Ogólnie rzecz biorąc, Galaxy Watch 3 to pełny pakiet, jeśli szukasz smartwatcha do śledzenia Twojej kondycji, dobrze wyglądającego na nadgarstku, który jednocześnie jest przydatnym gadżetem do komunikacji z telefonem.

Zalety i wady

Samsung Galaxy Watch 3 oferuje jedne z najlepszych wrażeń ze smartwatcha na rynku, z olśniewającą konstrukcją i najwyższej klasy specyfikacją, która pozwala mu działać tak płynnie, jak każdy inny zegarek na rynku. Nie jest bezbłędny, a jego ulepszenia w stosunku do oryginalnego Galaxy Watch są ograniczone, ale jeśli średni czas pracy baterii lub wysoka cena Cię nie zniechęca, może być dla Ciebie idealny.

Zalety:
Świetny design premium
Obrotowa ramka
Pomocny przy ćwiczeniach fizycznych

Wady:
Bateria mogłaby być lepsza
Aplikacje Tizen są ograniczone
Wysoka cena

Żywotność baterii w Galaxy Watch 3 może być lepsza, ale nie jest rozczarowująca, jeśli z nie masz problemów z ładowaniem urządzenia raz na kilka dni przez około 2 godziny.

Jeśli szukasz najlepszego smartwatcha do sparowania z telefonem z Androidem, to może być to – a jeśli posiadasz iPhone’a, może to nawet przebić Apple Watch, jeśli szukasz okrągłego urządzenia, a nie znaku towarowego Apple w kształcie kwadratu i lubisz to, co widzisz.

 

Samsung Galaxy Watch Active 2

To niewielkie ulepszenie swojego poprzednika dodaje cyfrowe obrotowe pokrętło, większą wersję, obecnie nieaktywne EKG i opcję LTE. Ale jest też znacznie droższy, ponieważ 

Zalety:

Cyfrowe sterowanie tarczą dotykową

Wciąż przyzwoita 2-dniowa żywotność baterii

Atrakcyjny minimalistyczny design

 

Wady:

Kosztowny

Wciąż niewiele aplikacji innych firm

 

Huawei Watch GT 2 Classic

Jest to pierwsza propozycja od Huawei. W wersji 2e to całkiem tani model. Huawei Watch GT 2e kosztuje obecnie 489 złotych, wersja Classic około 800 zł, a Pro 1100 zł. Zegarek cechuje sportowy styl i świetnie sprawdzi się podczas codziennych treningów. Na duży plus zasługuje pojemna bateria, która pozwala na użytkowanie przez dwa tygodnie bez konieczności ładowania.

fot. Pexels.com

Huawei Watch GT 2 Classic

Huawei Watch GT 2 to naprawdę dobrze wyglądający zegarek. Co jest największą zaletą, smartwatch oferuje bardzo dobrą żywotność baterii. Jeśli szukasz sprawnego smartwatcha do podstawowego śledzenia kondycji i powiadomień i nie chcesz go ładować co drugi dzień, zegarek Huawei Watch GT 2 jest bardzo dobrym pomysłem. Mimo że wydajność Huawei Watch GT 2 Classic nie jest na tym samym poziomie, co Samsung Galaxy Watch czy Galaxy Watch Active, gadżet z pewnością poradzi sobie w codziennym życiu. Huawei Watch GT 2 to dobry smartwatch do rozważenia.

Zegarek GT 2 wibruje, czym informuje o przychodzących powiadomieniach. Co więcej, można ustawić intensywność wibracji. Można zobaczyć alerty na zegarku, ale nie można z nimi wchodzić w interakcje w przeciwieństwie do konkurencyjnych zegarków Samsunga. Możliwe jest odbieranie połączenia na zegarku. Wbudowany głośnik jest dość głośny, ale będziesz musiał zbliżyć go do uszu, aby wyraźnie słyszeć rozmówców.

Zegarek GT 2 wykorzystuje GPS do śledzenia odległości, która jest dość dokładna
Śledzenie snu jest również w porządku.

Versa 2 Fitbit

Zdecydowaną zaletą tego smartwatcha jest to, że posiada ulepszoną konstrukcję względem poprzednika. Jest lekka, dzięki czemu ma się wrażenie, że nosi się zwyczajny zegarek. Co ważniejsze i nie takie oczywiste, posiada funkcję Always On Display. Nie wszystkie urządzenia z tej samej półki cenowej mają taką opcję. Dzięki niej nie trzeba naciskać przycisków czy ruszać ręką, żeby zobaczyć godzinę czy powiadomienia. Bardzo wygodna funkcja. Największą zaletą tego zegarka jest jego bateria. Konkurencyjne smartwatch potrafią wytrzymać około 2-3 dni, kiedy Versa 2 Fitbit według zapowiedzi producenta nawet powyżej 6 dni (chociaż testy wykazały, że czas pracy normalnego użytkowania wynosi 5 dni, co i tak jest imponujące). Dodatkowo, inteligentny zegarek posiada bardzo dużo dodatkowych funkcji opisanych poniżej.

Zalety:
Ulepszona lekka konstrukcja
Opcja wyświetlania Always On
Dobra żywotność baterii
Dużo funkcji

Wadą tego zegarka jest to, że nie ma GPS, więc bez telefonu nie poznamy szczegółowej trasy naszej sportowej wyprawy. Podobnie nie posiada dostępu do offlinowej biblioteki muzyki na Spotify, co może czasami uprzykrzyć życie. Co więcej, nie posiada możliwości połączenia z Apple Health czy Google Fit

Wady:
Brak GPS
Brak odtwarzania Spotify w trybie offline
Brak integracji z Apple Health lub Google Fit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here