fot. Pexels.com

Bez względu na to, jak duży lub mały jest Twój ogród, zawsze jest miejsce na jeszcze jedną roślinkę. Każdej wiosny możesz sadzić różne rodzaje roślin jednorocznych lub wymieniać to, co wkładasz do skrzynek, aby Twój ogród był nowy i interesujący. Dzięki temu Twój ogród będzie zaskakiwać Ciebie i Twoich gości każdego roku inaczej. Z tego powodu dobrze wiedzieć, jakie rośliny do ogrodu najlepiej kupić. Zajrzyj na nasz poradnik i wybierz najlepsze rośliny do ogrodu!

Zdecydowanym kręgosłupem twojego krajobrazu powinna być mieszanka bylin, krzewów i drzew, aby uzyskać kolor i zainteresowanie przez cały rok. Przed zakupem zapoznaj się ze strefą odporności USDA, aby upewnić się, że roślina może przetrwać zimę w twoim klimacie. Następnie przed sadzeniem zwróć uwagę na to, ile słońca lub cienia ma obszar twojego ogrodu. Pełne słońce oznacza ponad 6 godzin bezpośredniego światła słonecznego, podczas gdy częściowe słońce to około połowa tego. Pełny cień oznacza, że obszar nie ma bezpośredniego słońca lub tylko odrobinę porannego słońca. Postępuj zgodnie z etykietą lub opisem rośliny, ponieważ nie da się jej obejść: miłośnicy słońca potrzebują słońca, aby kwitnąć i rozkwitać, podczas gdy miłośnicy cienia będą się smażyć w gorącym słońcu.

fot. Pexels.com

Róże

Róże to nie tylko piękny ogród, ale i piękny zapach. Idealnie sprawdzą się na polskie klimaty. Wyhodowano wiele nowych gatunków, aby długo kwitły i były bardziej odporne na choroby. Dzięki temu nie trzeba ich martwić ani usuwać zużytych kwiatów, aby nadal kwitły. Przy pierwszej próbie trzymaj się krzewu lub róży krajobrazowej, ponieważ nie wymagają one prawie żadnej pielęgnacji.

 

Sukulenty

Dzięki setkom odmian w każdym kształcie, rozmiarze i kolorze sukulenty są wspaniałym dodatkiem do każdego ogrodu. Co najważniejsze, nie wymgają dużej troski. Wystarczy jak deszcz pokropi raz na jaki czas, to nawet nie trzeba ich podlewać. Mowa tu oczywiście o kaktusach i innych takich sukulentach.

fot. Pexels.com

Hortensje

Hortensje są prawie doskonałe: dzięki setkom różnych odmian kwitną w prawie każdym klimacie. Koronkowe kwiaty pojawiają się wczesnym latem i trwają jesienią i pozostają nienaruszone na krzewie, aby zapewnić zimowe zainteresowanie. Jedno powszechne nieporozumienie: że możesz zmienić kolor kwitnienia na każdej hortensji. Prawda jest taka, że tylko niektóre gatunki – niektóre hortensje wielkokwiatowe i górskie – zmieniają kolor w zależności od obecności glinu w glebie. Hortensje mają wysokość od kilku stóp do 7 lub 8 stóp i są szerokie, więc przeczytaj etykietę przed sadzeniem, aby mieć dużo miejsca do rozłożenia.

Iglaki

Kolejny szeroki wybór. Dzięki ogromnej gamie dostępnych iglaków, rośliny będą doskonałą okrywę gruntu w ogrodzie, o różnych kształtach, fakturach i kolorach, które wyglądają dobrze przez cały rok.

Dlaczego nie posadzić kontrastujących odmian w donicach z wrzosami, aby uzyskać tradycyjny, zimozielony wyświetlacz o niskich wymaganiach konserwacyjnych.

 

fot. Pexels.com

Zioła

I tu wcale nie chodzi o marihuannę! Zioła są bardzo łatwe w uprawie, a ich kwiaty przyciągają mnóstwo zapylaczy. Ich uprawa jest również znacznie tańsza niż kupowanie plastikowych pojemników w sklepie spożywczym! Wiele ziół, takich jak tymianek, szałwia i oregano, jest wieloletnich, co oznacza, że powracają co roku, a każdej wiosny należy przesadzać bazylię, kolendrę i cząber letni. W ofercie jest nawet mnóstwo dostępnych i ciekawych ziół do zasadzenia. Wśród nich do spróbowania są na przykład amazel basil czy Chocolate Mint

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here